Збудовано в Тернополі

Сьогодні відбувся брифінг Генерального Прокурора Рябошапки та його заступників: Чумака та Каська

04.10.2019 14:17
Сьогодні відбувся брифінг Генерального Прокурора Рябошапки та його заступників: Чумака та Каська

Реформа Генеральної прокуратури триватиме два роки. Про це на брифінгу заявив генпрокурор Руслан Рябошапка. Він також відзвітував про 30 днів роботи та оголосив, що скоро ГПУ не буде.

Про реформу

Генеральну прокуратуру скоро перейменують в Офіс генерального прокурора. Однак, це не всі зміни, які стосуються реформування ГПУ.

"Всі працівники, прокурори пройдуть багаторівневу атестацію, їх перевірять на доброчесність. Тільки тоді в Офісі генерального прокурора працюватиме нова кров", - сказав Рябошапка.

Він наголосив, що систему прокуратури реформуватимуть "згори до низу". Тобто, починаючи з ГПУ.

Про 30 днів роботи і майбутні "посадки"

Руслан Рябошапка розповів, що протягом перших 30 днів після призначення займався здебільшого формуванням команди. Також були звільнені керівники прокуратури в регіонах.
Крім того, за словами генпрокурора, проти кількох працівників прокуратури відкриті кримінальні справи. Їх затримали на хабарях.

"Кілька прокурорів були затримані на отриманні неправомірної вигоди. Ми боримося з тим щоб прокуратура була доброчесною, не тільки звільненнями, але й посадками", - сказав він.

Уточнимо, що наразі мова йде лише про затримання, а не про "посадки".

Про підозру Порошенку

Під час брифінгу Рябошапка кілька разів наголосив, що не анонсуватиме процесуальні дії Генпрокуратури. Це ж саме він сказав і відповідаючи на питання стосовно можливої підозри колишньому президенту України Петру Порошенку.

"У нас є кілька проваджень відносно колишніх посадовців, депутатів, а також діючих нардепів. Ви скоро дізнаєтесь, але ми не будемо це анонсувати", - сказав генпрокурор.

Про напади на активістів

Руслан Рябошапка розповів, що зустрічався із активістом Сергієм Стерненком та обговорював напади на активістів, зокрема в Одесі.

"Мова йшла про людей, на яких нападали в Одесі. Це десятки випадків. Він (Стерненко, - ред.) просив мене, як Генерального прокурора звернути увагу на ці випадки", - сказав Рябошапка.

Фото: Євгенія Слівко.

Повідомляє інтернет-видання Theinsider.ua.