Збудовано в Тернополі

У молодої вчительки з Тернопільщини відмовили нирки. Сім'я просить про допомогу

12.06.2019 15:24
У молодої вчительки з Тернопільщини відмовили нирки. Сім'я просить про допомогу

Допомоги на лікування потребує 24-річна вчителька із села Заруддя Зборівського району Оксана Нежива. У неї ниркова недостатність V стадії, потрібні кошти на лікування і трансплантацію нирки.

З січня цього року у дівчини відмовили нирки, відтоді вона тричі на тиждень змушена їздити до Тернополя на гемодіаліз (штучне очищення крові). У Оксани погане самопочуття, високий тиск, набрякають ноги, високий рівень калію у крові, вже з’явився фосфор. Дівчина та її рідні просять усіх небайдужих допомогти, адже бракує коштів на ліки, які нині недешеві. 

Проблеми з нирками у Оксани почалися, коли їй було 16 років. Тоді у неї був гострий пієлонефрит правої нирки, вона лікувалася у обласній дитячій лікарні, розповідає мама дівчини Леся Нежива. – Потім наступила осінь і хвороба почала загострюватися, – піднялася температура, з’явився біль у попереку з правої сторони, Оксана лікувалася у Зборівській райлікарні, – розповідає вона.

– Чи проблеми з нирками у доньки вроджені і зараз запрогресували чи набуті, медики не знають. У дитинстві вона хворіла грипом і ангіною, можливо вони спровокували недугу. У 2016 році їй встановили діагноз “Ниркова недостатність II стадії”.

А з січня цього року в неї відмовили нирки, її підключили до гемодіалізу. Три рази в тиждень доводиться їздити у Тернопіль. Після гемодіалізу у Оксани збільшується тиск, також у неї в крові високий рівень калію, який не дає їй дихати. Вже з’явився у крові фосфор.  

Лікарка сказала, що потрібно вживати препарати, щоб зменшити фосфор, калій, а також треба підняти гемоглобін. Повернути Оксану до повноцінного життя може операція з трансплантації нирки, але поки це питання вирішують, потрібне постійне лікування.

– Якби був родинний донор, таку операцію могли б провести в Україні, проте серед родини потенційних донорів немає, – каже Леся Нежива.

– Я не можу бути донором, тому що у мене гіпотонія. Батько Оксани пройшов обстеження. Але він також не може бути донором, тому що у нього на нирці є камінці, а вона має бути здорова. А також у нього перша стадія серцевої недостатності. У березні ми записалися на Державну програму лікування важкохворих за кордоном від Міністерства охорони здоров’я, здали весь перелік документів. Але відповіді ще не отримали.

Тому чи зможе держава профінансувати операцію з трансплантації нирки у Булорусі, ми наразі не знаємо. Довідка Кошти на лікування лікування Оксані Неживій можна перерахувати на картку у “ПриватБанку”: 5168757396324339 Поповнення в інших українських банках:

Одержувач: Нежива О.Я Рахунок: 29244825509100 Банк одержувача: АТ КБ ПРИВАТБАНК, КИЇВ, УКРАЇНА ЄДР ПОУ одержувача: 14360570 ЄДР ПОУ банку: 14360570 МФО: 305299 Призначення платежу: 5168757396324339, НЕЖИВА ОКСАНА ЯРОСЛАВІВНА, ІПН:3475807343 Телефон: 097-036-11-91 (Оксана).

Повыдомляє Терміново.

Рекомендовані статті